Solimpeks Havuz Isı Pompası

solimpeks havuz ısı pompası

SOLİMPEKS

Havuz Isı Pompası

Havuz suyu sıcaklıklarının konforlu halde tutulması amacıyla üretilmiş havuz ısı pompaları, gerek müstakil kullanım havuzlarında, gerekse toplu kullanım amaçlı yüzme havuzlarında son zamanlarda oldukça sık kullanılan, tesisat bileşenleri haline gelmiştir.

Isıtma sezonunu uzatmak için mevsim geçişlerinde çalışması öngörülenler olduğu gibi, kış aylarında kullanımı da sağlayabilen kapasitelerde ısı pompası cihaz projelendirmeleri yapılabilmektedir.

Modelleri İncele

Kolay Montaj Ve Sessiz Çalışma

Havuz suyunu standart bir ısı pompasıyla da ısıtmak mümkündür ancak bunun için birçok ek tesisat bileşenine (ekstra sirkülatör, eşanjör, kontrol sistemi gibi) ihtiyaç duyulur, bunlar hem tesisat kayıplarını arttırır hem de maliyet getirir.

Havuz ısı pompalarında ise, eşanjör cihazın içinde havuz suyuna uygun olarak PVC-Titanyum olarak konulmuştur. İlave bir sirkülatöre ihtiyaç duyulmaksızın mevcutta bulunan havuz flitrasyon amaçlı konmuş tesisat, dolayısıyla pompa kullanılır.

Cihaz içi ısı pompası çevriminde bulunan özel gaz basınçları havuz suyu sıcaklıklarına göre tasarlandığı için verimleri doğal olarak yükselmiştir. Ek bileşenler kullanılmadığı için hem tesisat kayıpları minimize edilir hem de maliyetler düşer.

Ayrıca havuz kullanımına uygun zamanlayıcı kullanımı için gerekli otomasyon cihaz kontrol paneline entegre edilmiştir. Isı pompası ile havuz suyunun ısıtılması ve yaz aylarında sıcaklıkların yüksek olduğu zamanlarda soğutulması da mümkündür.

havuz ısı pompası hava kaynaklı ısı pompası

havuz ısı pompası hava kaynaklı ısı pompası

Fransız standardı NF414’e göre dizayn edilmiştir.

Elektrostatik toz boyalı galvaniz dış kaplama kasa

Kopakt dizayn ve kolay uygulama

Yüksek verimli kompresör ve çevre dostu

R410A soğutucu akışkan

Otomatik defrost özelliği

Dijital dokunmatik ekran sayesinde bütün fonksiyonları ayarlayabilme imkanı

Titanyum eşanjör

Su akış kontrol

Solimpeks Havuz Isı Pompasını Üstün Yapan Detaylar

Solimpeks Havuz Isı Pompası sistemleri çok kolay montaj edilir ve ekstra büyük bir kurulum alanı gerektirmez. Çok estetik ve sessiz çalışmaktadırlar.

havuz ısı pompası hava kaynaklı ısı pompası
Instagram DM