Termosifonik Paket Sistemler – ECO Serisi

solar panel sıcak su sistemi

SOLİMPEKS

ECO Serisi – Termosifonik Sistem

Güneş kollektörleri, güneş enerjisini toplayan ve bir akışkana ısı olarak aktaran çeşitli tür ve biçimlerdeki aygıtlardır. Güneş enerjisinden iklimlendirme yapılmasında ve sıcak su eldesin uygulamalarında güneş enerjisi kollektörleri kullanılmaktadır.

Güneş kollektörleri, yörenin enlemine bağlı olarak güneşi maksimum alacak şekilde, sabit bir açıyla yerleştirilirler. 100°C’lere kadar sıcaklığa ulaşılabilemektedir. Oluşan ısı yerden ısıtma, duvardan ısıtma, radyatör, fan coil gibi ısıtma cihazlarına başka cihazlar vasıtasıyla transfer edilirler.

Modelleri İncele

Evinizdeki Sıcak Su Kaynağı.

Güneş Kollektörü Güneş enerjisini toplayan ve bir akışkana ısı olarak aktaran çeşitli tür ve biçimlerdeki aygıtlardır. Güneş enerjisinden iklimlendirme yapılmasında ve sıcak su eldesin uygulamalarında güneş kollektörleri kullanılmaktadır. Güneş aslında mutluluk yaratır.

Cildimiz güneş ışığına her maruz kaldığında, beyin sapı serotonin mutluluk hormonunu üretmeye başlar. Güneş enerjisini kullanılabilir hale getirmenin bir yoludur. Bu karmaşık görünebilir, ancak güneş enerjisinin termal enerjiye dönüştürülmesini açıklar. Gelişmiş güneş teknolojisi bunu hayal edebileceğiniz en çeşitli şekillerde kullanabilir.

Güneş ücretsiz bir enerjidir, Güneş kollektörleri de bu enerjiyi verimli kullanan cihazlardır. Güneş Dünya’dan yaklaşık 150 milyon kilometre uzaklıktadır, ancak yine de en tutarlı enerji kaynağımızdır.

Güneş’ten Dünya’ya her gün tüm insan ırkının kullandığından 10.000 kat daha fazla enerji ulaşır. Ve bu önümüzdeki beş ila altı milyar yıl için geçerli olacak bir enerjidir.

solar sistem thermal collector eco 200k
termosifonik sistem güneş kollektörü

Solar Keymark Sertifikalı Termosifonik Sistem

Dünyanın en verimli güneş enerjisi sistemi

Selektif yüzey

Paslanmaz eşanjör ve hijyenik kullanım suyu

Kireç tutmayan şamandırasız depo sistemi

Basınçsız depo, basınçlı kullanım suyu

Panel arkası depo estetik görünüm

3 yıl garanti

Ürettiğimiz güneş kollektörleri düz zemine, her türlü çatının üzerine ya da çatıya entegre monte edilebilir şekilde tasarlanmıştır. Almanya ve İtalya’da test edilen ürünlerimiz EN 12975 ve Solar Keymark normlarına göre performans ve dayanıklılık testlerine tabi tutulmaktadır. Her bir güneş kollektörü paketlenmeden önce iki kez test edilir.

termosifonik sistem sicak su sistemi
termal güneş kollektörü

İharacat Rekortmeni Termal Kollektörler

Solimpeks Termal Kollektörleri , 82 ülkeye ihracat yapılmaktadır. Dünyanın her noktasına satılacak şekilde sertifikalara sahiptir. Bu ürün Solimpeks’in her yıl Türkiye’nin Yenilenebilir enerji dalında ihracat ödülü kazanmasına neden olmaktadır.

ECO SERİSİ ÜRÜNLERİMİZ

SolarKeymark sertifikasının yanında on sekiz farklı sertifikaya sahiptir. Alüminyum Tinox Sellektif absorbe yüzeyine sahiptir. Lazer kaynak teknolojisi ile bakır boru alüminyum yüzeye kesintisiz kaynatılır. Taş Yünü izolasyon ,Temperli prizmatik cam ( Değiştirilebilir cam ) ve Eloksal kaplamalı alüminyum kasaya sahiptir. Tüm Kollektörler ¾’’ dış dişli bağlantı çıkışlarına sahip olup çift taraflı iki adet esnek paslanmaz flexb bağlantı ile birlikte verilmektedir.

Instagram DM