Termosifonik Paket Sistemler - ECO Serisi - Solar Panel, Sıcak Su Sistemi

Termosifonik Paket Sistemler – ECO Serisi

solar panel sıcak su sistemi

SOLİMPEKS

ECO Serisi – Termosifonik Sistem

Güneş kollektörleri, güneş enerjisini toplayan ve bir akışkana ısı olarak aktaran çeşitli tür ve biçimlerdeki aygıtlardır. Güneş enerjisinden iklimlendirme yapılmasında ve sıcak su eldesin uygulamalarında güneş enerjisi kollektörleri kullanılmaktadır.

Güneş kollektörleri, yörenin enlemine bağlı olarak güneşi maksimum alacak şekilde, sabit bir açıyla yerleştirilirler. Bu yerleşim sonucu oluşan ısı yerden ısıtma, duvardan ısıtma, radyatör, fan coil gibi ısıtma cihazlarına başka cihazlar vasıtasıyla transfer edilir. Doğru mühendislik tasarımıyla kurgulanan sistemlerin maksimum verimle çalışması sağlanır.

Modelleri İncele

Evinizdeki Sıcak Su Kaynağı

Güneş kollektörü güneş enerjisini toplayan ve bir akışkana ısı olarak aktaran çeşitli tür ve biçimlerdeki aygıtlardır. Güneş enerjisinden iklimlendirme yapılmasında ve sıcak su eldesin uygulamalarında güneş kollektörleri kullanılmaktadır.

Güneş aslında mutluluk yaratır. Cildimiz güneş ışığına her maruz kaldığında, beyin sapı serotonin mutluluk hormonunu üretmeye başlar. Güneş enerjisini kullanılabilir hale getirmenin bir yoludur. Bu karmaşık görünebilir, ancak güneş enerjisinin termal enerjiye dönüştürülmesini açıklar. Gelişmiş güneş teknolojisi bunu hayal edebileceğiniz en çeşitli şekillerde kullanabilir.

Güneş ücretsiz bir enerjidir, Güneş kollektörleri de bu enerjiyi verimli kullanan cihazlardır. Güneş Dünya’dan yaklaşık 150 milyon kilometre uzaklıktadır, ancak yine de en tutarlı enerji kaynağımızdır.

Güneş’ten Dünya’ya her gün bütün insanların  kullanmış olduğundan 10.000 kat daha fazla enerji ulaşır. Ve bu önümüzdeki beş ila altı milyar yıl için geçerli olacak bir enerjidir.

Güneş enerjisi termal (ısıl) sistemler temel de 2 başlık altında incelenir. Birincisi Cebri akışlı – sirkülasyon pompalı sistemler, en basit anlatımıyla, bunlar güneş kollektörlerinden enerjiyi depoya bir otomasyon panelinin yönettiği sirkülasyon pompası yardımıyla aktarırlar.
İkincisi ise doğal akışlı sistemler, bunlar bir otomasyon sistemine ve sirkülasyon pompasına ihtiyaç duymaksızın, suyun sıcaklığının artması, dolayısıyla yoğunluğunun azalması ve bu sayede daha soğuk olan ve yoğunluğu yüksek olan sistemdeki su ile yer değiştirme hareketi ile açlışır. Burada dikkat edilmesi gerekn önemli konu bu hareketin sağlanabilmesi, ısınan suyun yukarı hareket edeceği düşünüldüğünde deponun , kollektör seviyesine göre yukarıda konumlandırılması gerekliliğidir.

Doğal akışlı güneş termal sistemlerin, termosifonik sistem, TSM Model, Paket sistem güneş enerjisi gibi, piyasada isimlendirildiğini bilmekteyiz. Bu isimlerin tamamı Solimpeks ECO veya Solimpeks ELİTE güneş enerjisi sistemlerini arif etmektedir. ECO model ve ELİTE modellerin farkı montaj seti farkıdır, kullanılan kollektör, depo, bağlantı ekipmanları, kalite olarak birebir aynı ürünlerdir. Montaj seti Elite model de depo gizlemeli olarak adlandırılır ve depo daha az görünürdür. Eco model de ise depo net bir şekilde yukarıda görünür haldedir. Montaj seti farkına bağlı olarak bağlantı borularında bir miktar uzunluk farkı vardır. Ancak kullanılan ekipmanlarda ve sistemde hiçbir temel fark yoktur.

Solimpeks Termosifonik sistemlerin, depo yapısı özeldir. Tıpkı diğer Solimpeks hijyenik boylerlerde (solitank ve solikombi) olduğu gibi depolanan su (akışkan) musluklardan akmaz, o su(akışkan) enerjiyi depolamak için vardır ve kapalı devrede yıllarca aynı su kalabilir ( su ve solar sıvı karışımı akışkan) musluktan akan sıcak kullanım suyu ise, depo içeriside yer alan paslanmaz çelik fleks eşanjör içinden geçerken ani su ısıtma mantığıyla ısınarak musluklara ulaşır böylelikle beklemiş suda meydana gelebilecek bakteri oluşumuna insan teni maruz kalmaz ve buharlaşma yoluyla bu bakteriler sağlığımıza zarar veremez. Bu sebeple hijyenik ve sağlıklı bir kullanım sıcak suyunu, güneşten verimli bir şekilde elde etmek için Solimpeks termosifonik sistemler idealdir.

solar sistem thermal collector eco 200k

termosifonik sistem güneş kollektörü

Solar Keymark Sertifikalı Termosifonik Sistem

Dünyanın En Verimli Güneş Enerjisi Sistemi

Selektif Yüzey

Paslanmaz Eşanjör Ve Hijyenik Kullanım Suyu

Kireç Tutmayan Şamandırasız Depo Sistemi

Basınçsız Depo, Basınçlı Kullanım Suyu

Panel Arkası Depo Estetik Görünüm

3 Yıl Garanti

Ürettiğimiz güneş kollektörleri düz zemine, her türlü çatının üzerine ya da çatıya entegre edilebilir şekilde tasarlanmıştır. Almanya ve İtalya’da test edilen ürünlerimiz EN 12975 ve Solar Keymark normlarına göre performans ve dayanıklılık testlerine tabi tutulmaktadır. Ve her bir güneş kollektörü iki kez test edildikten sonra paketleme işlemi gerçekleştirilir.

termosifonik sistem sicak su sistemi
termal güneş kollektörü

İharacat Rekortmeni Termal Kollektörler

Solimpeks Termal Kollektörlerin , 82 ülkeye ihracat yapılmaktadır. Dünya’nın her bir noktasına termal kollektörler satış yapılacak şekilde tüm sertifikalara sahiptir. Bu ürün Solimpeks’in her yıl Türkiye’nin Yenilenebilir enerji dalında ihracat ödülü kazanmasını sağlamaktadır.

ECO SERİSİ ÜRÜNLERİMİZ

Solar Keymark sertifikasının yanında on sekiz farklı sertifikaya sahiptir. Alüminyum Tinox Sellektif absorbe yüzeyine sahiptir. Lazer kaynak teknolojisi ile bakır boru alüminyum yüzeye kesintisiz kaynatılır. Taş yünü izolasyon ,temperli prizmatik cam ( değiştirilebilir cam ) ve eloksal kaplamalı alüminyum kasaya sahiptir. Tüm kollektörler ¾’’ dış dişli bağlantı çıkışlarına sahip olup çift taraflı iki adet esnek paslanmaz flexb bağlantı ile birlikte verilmektedir.

Instagram DM