Yerden Isıtma Straforu

yerden ısıtma straforu radyant ısıtma sistemleri

SOLİMPEKS

Yerden Isıtma Straforu

Yerden Isıtma Straforu yerden ısıtma sistemlerinde şap altı izolasyon malzemesidir ve yerden ısıtma borusunu yere sabitlemek için kullanılır.

Maksimum Enerji Tasarrufu

Yerden ısıtma straforu zemin ısıtma borularının düzgün şekilde montajını sağlar. Yerden ısıtma straforunun diğer görevi ısı yalıtımıdır. Yerden ısıtmadaki amaç ısınmaktır fakat iyi yalıtım olmazsa ısının bir miktarı aşağıya kaçabilir. Burada döşeme altına döşenen ısı yalıtımının önemi ortaya çıkar. Solimpeks yerden ısıtma straforu dünya standartlarında imal edilmektedir. Gerekli ısı yalıtımını rahatlıkla sağlamakta ve bütün enerjinin bina içerisine aktarılmasını sağlamaktadır.

Enerji verimliliği ve konforlu iklimlendirme sistemlerine olan ilginin artışı doğrultusunda yerden ısıtma sistemlerinde de talep oldukça artmıştır. En sık kullanılan sulu yerden ısıtma sistemlerinde ısı serpantinlerini taşıyan taban ısı yalıtımı ve buhar kesici örtü sistemin altyapısını oluşturur. İç mekanlara dağıtım merkezi bir kolektörden, çok katlı binalarda düşey dağıtım ise, tek ana kolondan sağlanır. İç mekanların değişik ısı ihtiyaçları ve kontrolü manuel veya elektro-statik valf ve duvar termostatları ile ayarlanır. Isı serpantinleri ile ısıtılan hacim arasındaki ısı köprüsü taban zeminlerine dökülen şap betonudur.

radyant ısıtma sistemleri yerden ısıtma straforu ceiling heating
yerden ısıtma sistemleri radyant ısıtma straforu ceiling heating

24-26 dansite. 1200x611x47mm 28-30kg/m³

Yerden ısıtma borusunun geçebileceği mantar başlı 7.5cm ve katları modülasyona uygundur.

Yerden ısıtma sistemlerinde şap altı izolasyon malzemesi ve yerden ısıtma borusunu yere sabitlemek amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Enjeksiyon EPS strafor olduğu için kapalı gözenekli strafordur ve şap altında kalarak izolasyon görevi görür.

Modülasyon kanalları veya boru döşeme kanalları sayesinde eşit aralıklı boru döşemeyi kolaylaştırır.

Kenarındaki birleştirme kanalları sayesinde straforlar birbirlerine kenetlenerek, büyük alanlarda tek bir döşeme alanı kolaylığı sağlar.

1 Pakette 8.76 m² ’ye Yetecek Strafor Vardır.

Yerden Isıtma Straforunu Üstün Yapan Detaylar

Özellikle sulu yerden ısıtma tesisatı günümüzde yeni yapılan evlerinde çoğunda kullanılmaktadır. Enerji tüketimi ve aynı zamanda çevre kirliliğinin engellenmesinde önemli ölçüde fayda sağlamaktadır. Konforlu olmakla beraber yer tasarrufu sağlayarak yaşam alanınızı daraltmaz. Yer kaloriferinde, diğer sistemlerde var olan hava akımı ve partiküller toz dolaşımı oluşmaz. Sulu yerden ısıtma sistemlerinin ana malzemesi olan yerden ısıtma straforu firmamız tarafından üretilmekte olup, toptan satışı yapılmaktadır.

radyant ısıtma yerden ısıtma straforu ceiling heating

Instagram DM