Dağıtım Kollektörü

dağıtım kollektörü yerden ısıtma radyant ıstıma ceiling underfloor heating

SOLİMPEKS

Dağıtım Kollektörü

Debi ayarlı kollektörler, yerden dağıtımlı ısıtma sistemlerinde her bir radyatörde dolaşan akış miktarını, kollektör üzerinde bulunan özel vanaları ile gidiş dönüş hatları üzerinden ayrı ayrı kontrol etmeye olanak sağladığı gibi daire içi içme suyu tesisatlarında da kullanılarak her türlü cihaz, armatür vb. cihazların tesisatını birbirinden bağımsız olarak kontrol etme imkanı sunar.

Bu sayede sistemde dengeli bir dağıtım sağlandığı gibi tamir, bakım vb. durumlarda da sistemi durdurmadan bağlı olduğu hatta çalışma yapılmasına olanak sunar.

Modelleri İncele

Yerden Isıtma İçin Termopolimer Kollektör

Yerden ısıtma tesisatının doğru çalışmasında dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bunlardan biri de tesisatı çeşitli bölgelere ayıran kollektörlerdir. Pratikte yerden ısıtma bölgeleri mahalin büyüklüğüne göre mümkün olduğunca eşit metrajlara bölünmelidir. Ancak bunun her zaman mümkün olamadığı durumlar da mevcuttur.

Birbirinden farklı uzunluklarda olan ısıtma bölgelerinde debi dengesi sağlanmazsa ısıtma zonları birbirinden farklı ısı dağılımlarına sebep olabilir. Bu da ısıtması gereken toplam alanın dengesiz ısıtılmasına ve konforsuzluğa yol açabilir.

Debi ayarlı, otomasyon sistemine uyumlu zemin ısıtma kollektörleri birçok avantajı beraberinde getirir. Bunun birçok nedeni vardır. Döşeme ısıtma işleminizin tesliminden sonra görünen ve üzerinde değişiklik yapabileceğimiz tek ürün kollektörlerdir.

Sadece yapım aşamasında değil, uzun yıllar sorunsuz olarak çalışması için seçimi uzman kişilerin yapması gerekir.

dağıtım kollektörü yerden ısıtma radyant ıstıma ceiling underfloor heating
dağıtım kollektörü yerden ısıtma radyant ıstıma ceiling underfloor heating

Kollektör, pirinç malzemeden, gidiş kollektöründe debi gösterge ve ayarı, dönüş kollektöründe termostatik vanalar, havalandırma purjörü, boşaltma hortum bağlantısı ve kör tapalar mevcuttur.

Kelepçeler

Termo motorlar

Mekanik olarak sıcaklık ayarı

Kapama vanası

Sirkülasyon pompası

Pompanın otomatik olarak kapanması yöntemi ile aşırı sıcaklık kontrolü

Bypass vanası ile fark basınç kontrolü

Çinkolu çelik saçtan dolap

Ön çerçeve ve ön kapak beyaz kaplamalı (RAL 9003)

Ayarlanabilir derinlik (110-150 mm)

Dolap yüksekliği 705-775 mm

Sökülebilir boru kızakları

Dağıtım Kollektörünü Üstün Yapan Detaylar

Her odanın sıcaklığını farklı bir değere ayarlama imkanı sunar. Oransal kontrol sistemi için mükemmel sonuç verir. Kolay açma-kapama ve tam sızdırmazlık sağlar, yüksek performansa sahiptir. Özel debimetre sayesinde her bir radyatör ya da cihaza tek bir merkezden ayrı ayrı akış kontrolü sağlanabilir. Özel tasarımlı tahliye musluğu sayesinde bağlantı yapılan boru sökülmeden hattaki çıkışı durdurabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Kollektöre isteğe göre mekanik ve otomatik purjör (hava boşaltma cihazı) montajı yapılabilir. Plastik boruların kollektöre takılması esnasında, özel tasarım nipel sayesinde kolay montaj sağlanır. Sızdırmazlık testi üretimin tamamına uygulanır. Yurt genelinden yaygın, deneyimli satış ve servis hizmeti sunar. Çevre dostu üretim teknikleri kullanılmıştır.

dağıtım kollektörü yerden ısıtma radyant ıstıma ceiling underfloor heating
Instagram DM